Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu

Liczniki
gościem.

Szkolne testy

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej.
Jednym z bardzo ważnych obszarów działań
UNICEF jest edukacja i kształtowanie świadomości dzieci i młodzieży. Nasza szkoła jest jedną z wielu szkól współpracujących z tą organizacją.
Koordynatorem szkolnym
UNICEF jest Katarzyna Steffen-Białek.

Do tej pory uczniowie oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w akcjach:

2013/2014 Gwiazdka dla Afryki
W projekcje wzięli udział głównie uczniowie klas III i II. Udział w projekcie był dobrowolny, zamieściliśmy ogłoszenia na szkolnej tablicy, umieszczając plakaty przesłane przez UNICEF i własne materiały, zachęcaliśmy uczniów i rodziców także przez szkolną stronę na Facebooku, udostępnialiśmy też materiały ze strony UNICEF. Do akcji promocyjnej włączyła się także redakcja szkolnej gazetki Żaba, umieszczając w niej ogłoszenia zachęcające do udziału w projekcie i informujące o kiermaszu.
Zajęcia edukacyjne przeprowadzono na lekcjach geografii w klasach III i zajęciach dodatkowych (kółko geograficzne) w klasach II. Na zajęciach edukacyjnych wykorzystano materiały z płyty (filmy oraz informacje o Sierra Leone), nauczyciel geografii przygotował także każdemu uczestnikowi kartę pracy, którą uczniowie wypełniali w trakcie trwania zajęć. Pudełka na prezenty uczniowie wykonali na zajęciach technicznych (klasy II) oraz godzinach wychowawczych (klasy III).
Dnia 12.12.2013r zorganizowano szkolny kiermasz, na który zaproszono rodziców. Uczniowie zaprezentowali rodzicom problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy Sierra Leone, po prezentacji rodzice i nauczyciele mogli zakupić przygotowane przez dzieci pudełka. Akcja Gwiazdka dla Afryki dała uczniom dużo satysfakcji i radości.

Zebrana kwota: 242 zł Liczba uczestników: 57

2014/2015 Wszystkie Kolory Świata  – III edycja
W naszym gimnazjum zapoznanie uczniów z regulaminem akcji nastąpiło na lekcjach geografii. Uczniowie zapoznali się z sytuacją dzieci w Sudanie oraz specyfiką problemów, z jakimi ten kraj się boryka. Chętni uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne o krajach, z których mają pochodzić ich lalki. Wybrali im imiona, zainteresowania i zaprojektowali stroje. W soboty uczniowie spotykali się na świetlicy razem z nauczycielem geografii oraz opiekunką świetlicy w Żabim Rogu i ze wspólnie zebranych materiałów szyli swoje laleczki. Niektórzy uczniowie pracowali w domu, angażując do wspólnej pracy rodziców i dziadków. 21.01.2015 r. w szkole odbyło się zebranie rodziców, na którym uczniowie przedstawili rodzicom zasady akcji oraz sytuację dzieci w Sudanie, a następnie odbyła się wystawa, na której laleczki znalazły swoich właścicieli, którzy przekazywali darowizny na rzecz UNICEF. Akcja ta bardzo podobała się uczniom, którzy wzięli w niej udział, wspólnie potwierdzili to, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne.
Zebrana kwota: 270 zł Liczba uczestników: 11

2015/2016 MALI uczniowie idą do szkoły
W związku z tym, że zadanie w projekcie było związane z literaturą, projekt został przeprowadzony na lekcjach języka polskiego. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem projektu. Następnie koordynator, wykorzystując materiały nadesłane przez UNICEF oraz autorskie karty pracy, przeprowadził zajęcia edukacyjne, podczas których młodzież zapoznała się z problemem dostępu do edukacji na świecie oraz specyfiką kraju - Mali oraz problemami, z jakimi borykają się jego mieszkańcy. 20 stycznia 2016 roku podczas spotkania z rodzicami zorganizowaliśmy Dzień Książki dla Afryki. Młodzież zaprezentowała efekty projektu, następnie zaproszeni goście przekazywali darowizny na rzecz UNICEF i wybierali sobie książki, wykonane przez uczniów. Akcja dostarczyła uczniom dużo pozytywnych emocji, jest nie tylko okazją do uwrażliwienia młodzieży na potrzeby innych ludzi, ale pełni też niezastąpiony element edukacji w szkole.

Zebrana kwota: 203zł         Liczba uczestników: 45

2016/2017 Wszystkie kolory świata – edycja IV
Informacje na temat akcji zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym FB. Po otrzymaniu materiałów edukacyjnych przeprowadzono zajęcia edukacyjne na temat Angoli, zapoznano dzieci z zasadami akcji. Chętni uczniowie przystąpili do pracy. Niektórzy pracowali w małych grupach, inni wykonywali lalki samodzielnie. 18 stycznia podczas zebrania z rodzicami uczniowie zapoznali rodziców z aktualną sytuacją dzieci w Angoli oraz zachęcili rodziców do przekazywania darowizn. Jak zwykle akcja  dostarczyła młodzieży wiele radości. Mamy nadzieję, że chociaż zebrana suma nie jest wielka, pomogliśmy dzieciom zapewnić zdrowie.

Zebrana kwota:  175 zł Liczba uczestników: 20

kalendarze na bloga

Darmowe narzÄ?dzie do tÅ?umaczeÅ? stron internetowych
czatujemy!