Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu

Liczniki

gościem.

Szkolne testy

IRENA KWINTO - urodzona w 1914 roku, dzieciństwo i młodość spędziła na Wileńszczyźnie. Studiowała nauki społeczne na Uniwersytecie im. Stefana Batorego w Wilnie. W 1945 roku swoje drogi życiowe skierowała do Lidzbarka Warmińskiego. Tu rozpoczęła pracę jako instruktorka Domu Kultury Dzieci i Młodzieży, obecnie jest to Młodzieżowy Dom Kultury, którego jest patronką. Będąc w Lidzbarku na poważnie zajęła się pracą literacką. Pierwszą książkę, w której zamieszczono utwory Pani Ireny była antologia dwudziestu autorów pt. "Nowy kiermasz bajek", wydany przez "Czytelnika". Później rozpoczęła się współpraca z wydawnictwami "Świerszczyk" i "Płomyczek". W trakcie całego swojego życia otrzymywała wiele nagród i wyróżnień. Jej utwory tłumaczone były na wiele języków świata. Opracowywane również były audycje radiowe na podstawie bajek Pani Ireny. W roku 1974 na wniosek młodzieżowego samorządu DKDiM oraz Rady - 22 Harcerskiej Drużyny Turystycznej im. Mariusza Zaruskiego działającej przy DKDiM, skierowany do Kapituły "Orderu Uśmiechu", zostało przyznane Jej to zaszczytne odznaczenie.

Kliknij w "Order Uśmiechu" i zobacz glogi o naszej patronce.

Nasza szkoła za różnorakie działania w 2014 roku otrzymała certyfikat.