Rok szkolny 2014/15

EUROPEJSKI DZIEŃ BAJEK -
KLIKNIJ I ZOBACZ

    W Szkole Podstawowej w  Żabim Rogu z inicjatywy biblioteki publiczno - szkolnej został  zorganizowany Europejski Dzień Bajki. 
Na spotkanie przybyły dzieci przebrane za swoje ulubione postacie bajkowe. Był to dobry pretekst, aby przypomnieć sobie część z nich i zaprezentować się w paradzie szkolnej. Uczniowie przygotowali też: hasła promujące czytelnictwo np."Lek na głowę jest w aptece, a na rozum w bibliotece",  "Czytanie książek cenniejsze niż pieniążek" oraz  prace plastyczne do swoich ulubionych bajek i baśni.

Spotkanie rozpoczęło wspólne czytanie  wierszy J. Tuwima "Lokomotywa" i "Rzepka" w interpretacji nauczycielki p. D. Niewińskiej i rodziców: p. A. Plichta- Gajcy, A. Ged, A.Wiech połączone z  inscenizacją  uczniów kl. III. Organizatorzy przygotowali wesołe zabawy zręcznościowe, dzieciaczki zmierzyły się  też 
z zagadkami  dotyczącymi znajomości bajek. 
Zakończeniem całej zabawy był poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Zabawy z bajką i książką są organizowane przez bibliotekę systematycznie, założeniem działań jest promowanie czytelnictwa oraz biblioteki. Dzieci mają okazję poznać świat książek, odkryć wartość literatury oraz wzbogacić swoją wyobraźnię i słownictwo.  
                                                                                                                                                                                                             H. Ged, A. LangowskaUrodziny Kubusia Puchatka


Urodziny Kubusia Puchatka
W  Bibliotece w Żabim Rogu odbyło się spotkanie pod nazwą Urodziny Kubusia Puchatka. Na spotkanie przybyły dzieci z kl. "0" - III Szkoły Podstawowej, które przyniosły i zaprezentowały maskotki swoich ulubionych bohaterów z książek o Kubusiu Puchatku. Wspólnie z rodzicami chciałam  zainteresować dzieci  czytaniem  książek. Starsi uczniowie przygotowali prace plastyczne do wystroju biblioteki. Imprezie towarzyszyło głośne czytanie przygód Kubusia, wspólne śpiewanie  
oraz  zabawy ruchowe, które przybliżyły dzieciom postać misia. Tańce i inne atrakcje oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców przyniosły wiele radości nie tylko najmłodszym uczniom, ale także rodzicom.  
                                                                                            H.Ged

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki


15 października 2014 r. w Szkole Podstawowej im. I. Kwinto w Żabim Rogu miała miejsce uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki .
Podczas odwiedzin uczniowie klas pierwszych zapoznali się z zasadami zachowania w bibliotece, księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych oraz sposobem wypożyczania książek. Po poznaniu podstawowych zasad korzystania z biblioteki uczniowie zostali zaproszeni na „Urodziny Kubusia Puchatka ”.
Dzieci przysłuchiwały się przygodom „misia o małym rozumku”, które czytali im zaproszeni rodzice: p. A. Plichta-Gajcy, A. Łęcka, A. Wojtalik . Były również zagadki związane z postaciami ze Stumilowego lasu - dzieci wykazały się świetną znajomością każdej z postaci. Zdjęcia oraz zabawa z doczepianiem ogona Kłapouchemu wywołała sporo śmiechu.
Następnie nadszedł czas na uroczyste ślubowanie i pasowanie na czytelnika biblioteki. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy pierwszoklasista otrzymał zakładkę do książki.
Zajęcia te były okazją do rozbudzania zainteresowań czytelniczych najmłodszych, dostarczenia miłych wrażeń podczas głośnego czytania, aktywnego uczestnictwa w zajęciach poprzez konkursy, zabawy i współdziałanie w grupie.
H.Ged