Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu

Nasz adres: Żabi Róg 115 A 14 - 300 Morąg telefon/fax (89) 757-16-88


Jesteś naszym

 Liczniki
gościem
 

 

BIBLIOTEKA SZKOLNO - PUBLICZNA
Otwarcie zakładki - 20.06.2012 r.

Drodzy Czytelnicy!
biblioteka bierze udział w akcji
„Kinder mleczna kanapka- przerwa na wspólne czytanie

W związku z tym prosimy o pomoc i oddawanie głosów !
Dzięki Waszym głosom mamy szansę wygrać
zestaw 250 książek dla dzieci
oraz wygodne pufy.
Głosować można
w dniach od 2-31 października 2017
Jedna osoba będzie mogła oddać
CODZIENNIE JEDEN GŁOS
Wejdź na
www.wspolneczytanie.pl

i zagłosuj na
Miejską Bibliotekę Publiczną w Morągu


    Czytam książki. Nie wstydzę się tego. I dobrze mi z tym.
      
 Z okazji 690 rocznicy nadania praw miejskich Miastu Morąg w bibliotece w Żabim Rogu odbyło się spotkanie czytelnicze pod hasłem „Morąg moje miasto". Tym razem jako gości specjalnych do czytania dzieciom bibliotekarka zaprosiła Sołtysów i przedstawicieli Rad Sołeckich poszczególnych miejscowości z naszej gminy, p. T. Kozłowską z Bramki, p. U. Wachcińską z Zawrot, p. K. Malinowską ze Słonecznika, p. M. Małą z Żabiego Rogu oraz p. Kaczmarka z Wilnowa. Uczestnikami spotkania byli też uczniowie klas 0-II Szkoły Podstawowej w Żabim Rogu, które poznały historię powstania miasta, morąskie zabytki oraz różnorodne miejsce atrakcyjne turystycznie na wcześniejszych zajęciach biblioteczno-świetlicowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, wykazując się dużą wiedzą na temat Morąga. Do głośnego czytania na spotkanie zostały wybrane baśnie i legendy Ireny Kwinto, które w bibliotece cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników. Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom, którzy pomimo swoich licznych obowiązków związanych z pełnionymi funkcjami przyjęli zaproszenie i wzięli udział w akcji. W ramach podziękowania za piękne czytanie dzieciom goście otrzymali biblioteczne maskotki ”Żabki – czytusie”, natomiast dzieci otrzymały różne gadżety związane z Morągiem. Głównym celem organizowanych spotkań w bibliotece jest propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzenie w najmłodszych potrzeb czytelniczych oraz popularyzacja idei głośnego czytania.
Chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.
 

CZYTELNICZKA LUTEGO

Czytelniczką lutego została uczennica klasy II Zuzanna Orłowska.
Składamy serdeczne gratulacje!!!

CZYTELNICZKA GRUDNIA

Czytelniczką grudnia została Milenka Mazurowska.
Gratulujemy!!!
CZYTELNICZKA LISTOPADA

W konkursie na „Czytelnika miesiąca” w listopadzie została Giszczak Julia.
Składamy  wielkie gratulacje  i życzymy dalszego intensywnego czytania.


MAGICZNY KUFEREK

   „Magiczny kufer” to kufer z pomysłami na czytanie.
 Jest to przechodni zbiór ciekawych książek zakupionych przez Radę Rodziców.
Kuferek będzie przechodził z klasy III do klas II i klasy I.
Spotkanie promujące akcję odbyło  się  2.12.2016 r. w szkolnej bibliotece.
Uczniom czytali przedstawiciele Rady Rodziców,  dyrektor szkoły  Barbara Wiktorzak
 oraz rodzice p. S. Leonowicz i A. Łęcka.
Kuferek z książkami powędrował do klas III A i B.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Biblioteka w Żabim Rogu po raz kolejny zorganizowała spotkanie dla dzieci 
klas 0 - III ze Szkoły Podstawowej im. I. Kwinto  w Żabim Rogu.
Okazją do spotkania było przypadający  w  listopadzie „  Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przedstawiała historię najbardziej lubianych misiów:  od Kubusia Puchatka i Misia Uszatka po Paddingtona,
Colargola, Misia Yogi czy  Gumisiów.
A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś”, więc zaproszeni goście obejrzeli wystawy:   - prac plastycznych wykonanych   podczas zajęć w bibliotece, pt. „Mój Miś” oraz pluszaków tego największego misia i najmniejszego, najbardziej puszystego i najbardziej wytartego, najbardziej kolorowego oraz najbardziej niesamowitego, tej najmilszej zabawki i najlepszego przyjaciela dzieci.
Na spotkaniu nie zabrakło głośnego czytania książek z „Misiowej biblioteczki” przez rodziców- p. J. Adamczyk i J. Karwowską i nauczycielkę J. Sikorską, oraz piosenek w interpretacji p. D. Niewińskiej, których bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”.
Obchody tego nietypowego święta to pretekst do propagowania czytelnictwa oraz  sprzyja integracji uczniów naszej szkoły. Ten dzień przyniósł wiele radości i satysfakcji dzieciom. Na pamiątkę, uczestnicy otrzymali pamiątkowe naklejki i zakładki do książek.
H.Ged


PASOWANIE NA CZYTELNIKA   „Książka moim przyjacielem" - takie hasło przyświecało uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki, która odbyła się 15.11.2016 roku w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Żabim Rogu. Uczniowie klasy I wraz z wychowawczyniami panią Lidią Mackiewicz zostali zaproszeni do biblioteki na pasowanie, czyli oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Dzieci zostały zapoznane z zasadami wypożyczania, regulaminem biblioteki oraz zaznajomiły się z „Prośbami książki". Uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą wiernymi przyjaciółmi książek oraz będą o nie dbać, szanować i czytać jak najwięcej. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Każde dziecko dostało na pamiątkę zakładki do książek.  Pierwszoklasistom życzymy przyjemnego kontaktu z książką. Kto w dzieciństwie pokocha książki, ten zawsze będzie czytał i całe życie będzie miał ciekawe. A bohaterowie żyją we wspomnieniach, książkach i piosenkach.                                                                                              H.Ged

 
Żabi Róg czyta ...
7.06.2016 r.


Akcja w dniach 1-4-6 czerwca 2012 r.

Urodziny Kubusia Puchatka


Pasowanie na
czytelnika kl. IAkcja "Cała Polska Czyta Dzieciom"
2013


Święto Pieczonego Ziemniaka
Październik 2013 r.

87 urodziny Kubusia Puchatka

Biblioteczne archiwum
Rok szkolny 2012/13
Rok szkolny 2013/14
Rok szkolny
2014/15

Rok szkolny
2015/16

Kliknij w książki i powiększ nasz księgozbiór

REGULAMIN BIBLIOTEKI

ZAŁĄCZNIK NR 1