Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu

Liczniki
gościem

BIBLIOTEKA SZKOLNO - PUBLICZNA
Otwarcie zakładki - 20.06.2012 r.

Drodzy Czytelnicy!
biblioteka bierze udział w akcji
„Kinder mleczna kanapka- przerwa na wspólne czytanie

W związku z tym prosimy o pomoc i oddawanie głosów !
Dzięki Waszym głosom mamy szansę wygrać
zestaw 250 książek dla dzieci
oraz wygodne pufy.
Głosować można
w dniach od 2-31 października 2017
Jedna osoba będzie mogła oddać
CODZIENNIE JEDEN GŁOS
Wejdź na
www.wspolneczytanie.pl

i zagłosuj na
Miejską Bibliotekę Publiczną w Morągu

Czytam książki. Nie wstydzę się tego. I dobrze mi z tym.

Z okazji 690 rocznicy nadania praw miejskich Miastu Morąg w bibliotece w Żabim Rogu odbyło się spotkanie czytelnicze pod hasłem „Morąg moje miasto". Tym razem jako gości specjalnych do czytania dzieciom bibliotekarka zaprosiła Sołtysów i przedstawicieli Rad Sołeckich poszczególnych miejscowości z naszej gminy, p. T. Kozłowską z Bramki, p. U. Wachcińską z Zawrot, p. K. Malinowską ze Słonecznika, p. M. Małą z Żabiego Rogu oraz p. Kaczmarka z Wilnowa. Uczestnikami spotkania byli też uczniowie klas 0-II Szkoły Podstawowej w Żabim Rogu, które poznały historię powstania miasta, morąskie zabytki oraz różnorodne miejsce atrakcyjne turystycznie na wcześniejszych zajęciach biblioteczno-świetlicowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, wykazując się dużą wiedzą na temat Morąga. Do głośnego czytania na spotkanie zostały wybrane baśnie i legendy Ireny Kwinto, które w bibliotece cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników. Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom, którzy pomimo swoich licznych obowiązków związanych z pełnionymi funkcjami przyjęli zaproszenie i wzięli udział w akcji. W ramach podziękowania za piękne czytanie dzieciom goście otrzymali biblioteczne maskotki ”Żabki – czytusie”, natomiast dzieci otrzymały różne gadżety związane z Morągiem. Głównym celem organizowanych spotkań w bibliotece jest propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzenie w najmłodszych potrzeb czytelniczych oraz popularyzacja idei głośnego czytania.
Chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

CZYTELNICZKA LUTEGO

Czytelniczką lutego została uczennica klasy II Zuzanna Orłowska.
Składamy serdeczne gratulacje!!!

CZYTELNICZKA GRUDNIA

Czytelniczką grudnia została Milenka Mazurowska.
Gratulujemy!!!
CZYTELNICZKA LISTOPADA

W konkursie na „Czytelnika miesiąca” w listopadzie została Giszczak Julia.
Składamy  wielkie gratulacje  i życzymy dalszego intensywnego czytania.

MAGICZNY KUFEREK

„Magiczny kufer” to kufer z pomysłami na czytanie.
 Jest to przechodni zbiór ciekawych książek zakupionych przez Radę Rodziców.
Kuferek będzie przechodził z klasy III do klas II i klasy I.
Spotkanie promujące akcję odbyło  się  2.12.2016 r. w szkolnej bibliotece.
Uczniom czytali przedstawiciele Rady Rodziców,  dyrektor szkoły  Barbara Wiktorzak
 oraz rodzice p. S. Leonowicz i A. Łęcka.
Kuferek z książkami powędrował do klas III A i B.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Biblioteka w Żabim Rogu po raz kolejny zorganizowała spotkanie dla dzieci
klas 0 - III ze Szkoły Podstawowej im. I. Kwinto  w Żabim Rogu.
Okazją do spotkania było przypadający  w  listopadzie „  Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przedstawiała historię najbardziej lubianych misiów:  od Kubusia Puchatka i Misia Uszatka po Paddingtona,
Colargola, Misia Yogi czy  Gumisiów.
A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś”, więc zaproszeni goście obejrzeli wystawy:   - prac plastycznych wykonanych   podczas zajęć w bibliotece, pt. „Mój Miś” oraz pluszaków tego największego misia i najmniejszego, najbardziej puszystego i najbardziej wytartego, najbardziej kolorowego oraz najbardziej niesamowitego, tej najmilszej zabawki i najlepszego przyjaciela dzieci.
Na spotkaniu nie zabrakło głośnego czytania książek z „Misiowej biblioteczki” przez rodziców- p. J. Adamczyk i J. Karwowską i nauczycielkę J. Sikorską, oraz piosenek w interpretacji p. D. Niewińskiej, których bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”.
Obchody tego nietypowego święta to pretekst do propagowania czytelnictwa oraz  sprzyja integracji uczniów naszej szkoły. Ten dzień przyniósł wiele radości i satysfakcji dzieciom. Na pamiątkę, uczestnicy otrzymali pamiątkowe naklejki i zakładki do książek.
H.Ged

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„Książka moim przyjacielem" - takie hasło przyświecało uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki, która odbyła się 15.11.2016 roku w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Żabim Rogu. Uczniowie klasy I wraz z wychowawczyniami panią Lidią Mackiewicz zostali zaproszeni do biblioteki na pasowanie, czyli oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Dzieci zostały zapoznane z zasadami wypożyczania, regulaminem biblioteki oraz zaznajomiły się z „Prośbami książki". Uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą wiernymi przyjaciółmi książek oraz będą o nie dbać, szanować i czytać jak najwięcej. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Każde dziecko dostało na pamiątkę zakładki do książek.  Pierwszoklasistom życzymy przyjemnego kontaktu z książką. Kto w dzieciństwie pokocha książki, ten zawsze będzie czytał i całe życie będzie miał ciekawe. A bohaterowie żyją we wspomnieniach, książkach i piosenkach.                                                                                              H.Ged

Żabi Róg czyta ...
7.06.2016 r.

Akcja w dniach 1-4-6 czerwca 2012 r.

Urodziny Kubusia Puchatka

Pasowanie na
czytelnika kl. I

Akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom"